Czy warto brać kredyt na mieszkanie? Sprawa młodych

Blisko 50% osób po 20. roku życia nadal mieszka w rodzicami. Trudno się temu dziwić, wszak warunki pracy są w naszym kraju dosyć trudne, a młodzi nie chcą iść do pracy za mniej, niż 2000 złotych netto. Ma na to wpływ również Internet, który popycha młodych do zabawy, kosztem myślenia o pracy zarobkowej. Jako, że otrzymujemy od Was sporo pytań w kwestii kredytów na mieszkanie, postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego młodzi wciąż mieszkają z rodzicami?

Jeszcze w latach osiemdziesiątych Polska rozwijała się w błyskawicznym tempie. Choć mowa o innym ustroju (PRL - komuna), nie narzekano na brak pracy i budowano domy piętrowe. Dziś nasz kraj się nieco zmienił, rodzi się mniej dzieci, zaś młodzież chętnie wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu chleba. Duże domy zamieszkiwane są przez rodziców, gdzie wolne piętro może być świetnym azylem dla młodych.

Wielu młodych zostaje w kraju i dobrze im na utrzymaniu rodziców. Mogą mieszkać na wolnym piętrze w domu, lecz z braku pracy lub chęci nie robią z tym zupełnie nic. Lata mijają i dochodzi do sytuacji, że trzeba coś ze swoim życiem zrobić.

Czy warto brać kredyt na mieszkanie? Młodzi nie powinni tego robić

Kredyt na mieszkanie można dostać w młodym wieku na świetnych warunkach. Wielu jednak on nie interesuje, bo nie mają pewności stałej pracy. My uważamy, że młodzi nie powinni pchać się w kredyty jeśli mają dwa wyjścia: mieszkanie z rodzicami i odłożenie pieniędzy na mieszkanie lub remont piętra w dużym domu i życie na "swoim" - warto z tych opcji skorzystać, zbudować doświadczenie i "ustawić" się finansowo.

Choć nasze przesłanie może być odbierane błędnie - piszemy tak a nie inaczej, by chronić ludzi młodych. W obecnej sytuacji banków ryzykiem będzie "pakowanie" się w kredyty. Lepiej odczekać trochę czasu, obserwować sytuację w naszym kraju i podjąć właściwe kroki tylko wtedy, gdy mamy stałe źródło dochodu.

A Wy drodzy czytelnicy, co o tym sądzicie? Czekamy na Wasze odpowiedzi pod tematem!

Zobacz również