Kupujemy mieszkanie cz.1 - jak szukać ofert?

W dobie maksymalnego tempa rozwoju Internetu mamy dostęp do portali aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. To właśnie tam znajdziemy najwięcej ofert wynajmu lub zakupu mieszkania, ale aby zostać szczęśliwym posiadaczem nieruchomości musimy nauczyć się szukać dobrych ofert. Jeśli wśród Was są osoby poszukujące dla siebie mieszkania, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Allegro, Olx, Oferia?

Jeśli szukasz mieszkania, lecz nie dbasz o jego lokalizację (interesuje Cię tylko cena), to najgorszym posunięciem będzie skorzystanie z najpopularniejszych portali ogłoszeniowych. Wierz nam lub nie, ale niemal 99% poszukujących celuje w mieszkania o budzące postrach zaniżonej cenie. Wyobraź sobie, że Ty chcesz sprzedać mieszkanie za 150 tysięcy złotych, a Twój sąsiad z dołu taką samą nieruchomość chętnie odsprzeda za połowę rynkowej ceny. Coś jest nie tak, prawda? Uważaj na takie oferty.

Jeżeli jednak chciałbyś zamieszkać w miejscowości, którą "upatrzyłeś" sobie wcześniej, to powinieneś skorzystać ze stron internetowych - najlepiej regionalnych. W ten sposób odnajdziesz najnowsze oferty i będziesz mógł jako jeden z pierwszych rozpocząć oględziny. Pamiętaj, że mieszkania często "wiszą" na aukcjach po kilka lat, aż w końcu właściciel obniży jego cenę wiedząc, że kolejny negocjator i tak nie zapłaci mu żądanych pieniędzy.

Pytaj mailowo - jak trzeba, sms'owo

Na wielu ogłoszeniach właściciele mieszkań wyróżniają sekcję "kontakt tylko telefoniczny, nie odpowiadam na sms!", co jest złym rozwiązaniem. Szukajcie tylko takich ogłoszeń, w których właściciel jest chętny do rozmów, opowiadania na temat przeprowadzonych remontów itd. Jeśli nie ma nic do ukrycia, to poinformuje Cię o wszystkich detalach zanim odwiedzisz go osobiście.

To już koniec naszej pierwszej części poradnika o poszukiwaniu mieszkania. Zapraszamy do komentowania tego tematu i sprawdzenia drugiej części. 

 

Zobacz również