Jak inwestować w nieruchomości? Krótki poradnik

Na inwestowanie w nieruchomości powinni się decydować ci, którzy mają odłożone pieniądze na koncie. Rzadko się zdarza, aby pierwsze mieszkanie inwestycyjne kupować na kredyt, ponieważ odrobienie sobie wkładu może zająć kilkanaście lat. Mając na koncie kwotę przekraczającą 200 000 złotych można zainwestować w zakup mieszkania, poważny remont oraz wyposażenie wewnętrzne. Zapraszamy do lektury.

Lokalizacja ma znaczenie

Polska infrastruktura rozwija się z dnia na dzień, dlatego miasta poszerzają swoje granice o kolejne dzielnice. W związku z tym nieruchomości w centrum będą bardzo drogie, a na obrzeżach jeszcze nie. Warto więc szukać takich mieszkań, które ulokowane są w cichym, lecz blisko centrum miejscu. Choć za nieruchomość zapłacicie sporo więcej - na remonty wydacie tyle samo co w przypadku tańszego mieszkania (chyba, że różnica w powierzchni przekracza 10m2) i będziecie czerpać wyższe apanaże z czynszu. Różnica pomiędzy mieszkaniem przy centrum a w samym centrum wynosi około 10% tej drugiej nieruchomości (jakieś 25 tysięcy złotych więcej).

Remont generalny

Po zakupie mieszkania musisz je przygotować na najemcę. Wyposaż je w nowoczesny sprzęt i zadbaj, aby finalnie wyglądało jak przyjemny apartament. Ludzie nowocześni cenią sobie designerskie wnętrza i dbałość o detale. Zapewnij więc idealnie gładkie ściany, maskownice oraz wszystkie akcesoria, które podniosą jego wartość w oczach. Warto zainwestować w elektronicznie rozsuwane rolety, wysięgnik dla telewizora czy sekcję sportową.

Wynajem

Po remoncie generalnym możesz zacząć poszukiwania najemców. Nie powinieneś mieć z tym trudności, jeśli przygotowałeś mieszkanie na wysokim poziomie. Podczas negocjacji zadbaj o okazanie dokumentacji z remontu i zadbaj o obecność adwokata, który sprawdzi poprawność sporządzonej umowy. Po jej podpisaniu zostaniesz rentierem, który będzie się utrzymywał z wynajmowania mieszkania.

To wszystko na dziś. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to chętnie odpowiemy na nie pod tym tematem!

 

Zobacz również