Czy warto inwestować w nieruchomości?

Zadajecie nam pytania o inwestowanie w nieruchomości. Pytacie, ile trzeba mieć pieniędzy, aby nabyć mieszkanie, przeprowadzić w nim remont i wynająć obcej osobie. Postanowiliśmy odrobinę Wam pomóc i na podstawie własnego doświadczenia pokazać, że warto inwestować w nieruchomości. Zapraszamy do lektury.

Gospodarki nie oszukasz

Z roku na rok wzrastają ceny za mieszkania, lecz nic nie dzieje się bez przyczyny. Tak samo jak rosną składki na ZUS, tak samo Polacy zarabiają z roku na rok więcej. To powoduje, że nie powinniśmy się spodziewać spadku cen mieszkań, ponieważ przez kolejne 20 lat nie będą tańsze, niż ich wartość początkowa. Przyjmijmy więc, że dzisiaj kupisz mieszkanie za 200 000 złotych i ono przez kolejne lata będzie tylko zyskiwać na wartości. Za 5 lat będzie to około 220 000 złotych, zaś za dekadę - nawet 250 - 300 tysięcy złotych. To duże pieniądze, duża inwestycja i potężna stopa zwrotu.

Zarabiaj jako rentier

Można pokusić się o kredyt na mieszkanie, lecz traktując je w formie inwestycji, warto je zakupić za odłożone pieniądze. Nie będziecie musieli spłacać rat kredytu, a czystym zarobkiem będą pieniądze za wynajem. Bardzo wielu przedsiębiorców inwestuje w nieruchomości, a później zarabiają jako rentierzy. Najlepszym przykładem jest biznesmen Leszek Czarnecki, który w centrum Wrocławia wybudował najbardziej prestiżowy budynek w Polsce. Sky Tower jest symbolem miasta i ogromną stopą zwrotu dla wrocławskiego miliardera.

Mając na wydanie około 200 000 złotych warto zainwestować w mieszkanie lub inną, dowolną nieruchomość na wynajem. Na takim interesie można zarobić nawet 25 000 złotych w skali roku co sprawia, że inwestycja zwróci się po około 12-15 latach (trzeba doliczyć koszty kolejnych remontów). Osoby z zasobnym portfelem powinny się mocno zainteresować inwestycją w nieruchomości.

Zadajecie nam pytania, więc odpowiedzieliśmy chociaż na jedno z nich. Jeśli chcecie z nami podyskutować, to czekamy na Wasze wpisy pod tym tematem. 

 

Zobacz również