Czy warto korzystać z promocji mieszkaniowych?

Do niedawna mogło się wydawać, że zakup mieszkania oznaczał kredyt, pożyczkę lub składanie pieniędzy przez kilka lat. Dzisiaj w dobie rozwoju banków, instytucji finansowych i programów rządowych możemy liczyć na wsparcie podczas zakupu mieszkania. Promocji typu "mieszkanie dla młodych" i wsparć programowych Unii Europejskiej jest tak wiele, że trudno zdecydować się na cokolwiek konkretnego. Czy warto zatem korzystać z takich promocji mieszkaniowych? Naszym zdaniem nie.

Słuszna idea, która wygasa: Mieszkanie dla Młodych

Zapewne pamiętacie program "MdM", jeszcze w poprzedniej dekadzie bił rekordy popularności. Dziś idea tego programu mocno zbladła, ponieważ rządu nie stać na budowanie nowych mieszkań i przyznawanie ich w promocji młodym ludziom. A szkoda, bo moglibyśmy rozwiązać problem emigracji z którym nasza walka dopiero się rozpoczęła.

Promocje upadną, gospodarka i bankowość krajowa nie

Korzystanie z promocji osób prywatnych lub spółek będzie biznesem tylko dla nich. Skupienie się na tradycyjnym rozwiązaniu czyli kredycie często okazuje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ banki z gwarancją KNF teoretycznie nigdy nie "padną", a jak to się nie stanie, to Polska gospodarka będzie się trzymać dobrze. Nie ma innej instytucji w naszym kraju z gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku upadku od banków krajowych.

Naszym zdaniem w wielu promocjach związanych z mieszkaniami brać sprecyzowanych odpowiedzi na najważniejsze pytanie typu: "Co zrobię, gdy nagle odbierzecie mi mieszkanie?". Choć nie brzmi poważnie, takie podejście mają ludzie do promocji, bo znają wartość mieszkań i wiedzą, że trudno otrzymać w życiu coś za darmo. Dopóki inwestorzy nie sprecyzują swoich programów, dopóty Polacy nadal będą brać kredyty na mieszkanie.

A Wy? Co sądzicie o programach mieszkaniowych? Korzystacie z nich? A może znacie kogoś, kto skorzystał? Czekamy na Wasze odpowiedzi pod tematem!

 

Zobacz również