Dwie łazienki w domu - luksus czy niepotrzebna fanaberia?

Choć tytuł podpowiada, że piszemy o domach - interesują nas mieszkania i nieruchomości jednorodzinne bez piętra. Nowoczesne budownictwo mocno się zmieniło i dziś zgodnie z zagraniczną modą często decyduje się o budowie mieszkań, które mają dwie łazienki. Zazwyczaj powierzchnie bardziej przypominają apartament niż mieszkanie - warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy dwie łazienki w niewielkim domu to szczyt luksusu i komfortu, a może niepotrzebna fanaberia i wielkie ego?

Ile osób z Tobą mieszka?

Przyjęło się, że na 60 metrów kwadratowych powierzchni powinna być przygotowana jedna łazienka. Fakt, że w wielu mieszkaniach o takiej powierzchni znajdują się dwie łazienki może świadczyć o potrzebie. Proszę sobie jednak wyobrazić, ile osób może zamieszkać na 60 metrach kwadratowych? Z doświadczenia wiemy, że maksymalnie cztery. Jedna łazienka dla czterech osób to rozwiązanie, które nie powinno sprawiać żadnych problemów w codziennej komunikacji z mieszkańcami. Różnicą będą jedynie te rodziny, gdzie jedynym mężczyzną w domu jest mąż i ojciec zarazem.

Potrzeba dla kobiet

Niewielkie mieszkanie z dwoma łazienkami sprawdzi się w przypadku rodzin, gdzie dziećmi są same dziewczynki. W różnym wieku będą mieć inne potrzeby, fascynacje i inaczej będą dbać o siebie. Dwie córki powinny bez sprzeczek korzystać z jednej łazienki - trzy lub cztery na pewno sobie nie poradzą i zacznie dochodzić do kłótni.

Fanaberia, jeśli mieszkasz sam

Dwie łazienki w niewielkim mieszkaniu będą fanaberią, jeśli mieszkasz lub zamierzasz mieszkać sam. Samo utrzymanie dodatkowej przestrzeni będzie wydatkiem i na pewno nie będziesz korzystał z dwóch łazienek jednocześnie. Jeśli jednak kupujesz mieszkanie z takim układem z myślą o przyszłości - chwilowa fanaberia szybko zamieni się na potrzebę.

Posiadanie dwóch łazienek w domu może być przejawem luksusu, fanaberią lub faktyczną potrzebą. Napiszcie sami, co tym sądzicie!

 

Zobacz również