Inwestycja, a kwestia spokoju na psychice

Inwestorzy należą do osób twardych, którym trudno narzucić własne zasady i własne zdanie. Wiemy o tym najlepiej, wszak sami od czasu do czasu dokonujemy skromnych inwestycji. Tematem przewodnim dzisiejszego artykułu będą inwestycje za własne pieniądze, które mają nam zapewnić spokój na psychice. Będzie mowa o mieszkaniach, dlatego zapraszamy do lektury.

Jak inwestować, aby nie stracić?

Jeśli mowa o nieruchomościach, to uważamy, że nie ma sensu inwestować w mieszkanie na kredyt. Mając zamiar wynająć nieruchomość, lepiej nie komplikować sobie sprawy i zainwestować własne pieniądze. Mogłoby się wydawać, że mieszkanie kupione na kredyt spłaci się samo, bo przecież narzucimy kontrahentowi cenę za wynajem. Rzeczywistość jednak jest inna, ponieważ w trakcie normalnej eksploatacji mieszkania konieczne są cykliczne remonty, malowanie ścian czy opłacanie rachunków za wywóz śmieci. Do tego dochodzą podatki, a w większych miastach Polski mogą być bardzo wysokie.

Inwestuj z głową i czuj tam spokój

Jako, że mieszkania z roku na rok drożeją, warto w nie inwestować własne pieniądze. Potrzebne będzie około 200 000 złotych gotówki, która starczy na zakup mieszkania i jego remont. Kolejne wydatki pokryjemy z tytułu wynajmu, a może on wynosić od 1000 do 2000 złotych (w zależności od lokalizacji mieszkania lub samego miasta). To oznacza, że po 15 latach odrobimy sobie cały wkład i teoretycznie możemy się cieszyć 200 000 złotych na koncie. W rzeczywistości pewnie wydamy te pieniądze na zakup kolejnej nieruchomości z nadzieją na spokojne życie rentiera.

Wiedząc, że własne pieniądze przeznaczyliśmy na zakup WŁASNEGO mieszkania, możemy czuć się pewni. To najlepsza inwestycja dla osób z pokaźnym portfelem, bo zwraca się niemal zawsze i gwarantuje odpowiednie profity. Zachęcamy do lektury innych naszych artykułów z których dowiecie się wielu o mądrych, przemyślanych inwestycjach.

 

Zobacz również