Inwestujemy w mieszkania: Czas, którego nie może Ci zabraknąć

Jeśli planujesz wieść życie rentiera to wiedz, że czeka Cię trudne zadanie. Wiele osób interesuje się nieruchomościami i rozumieją, że przy odpowiednim nakładzie sił mogą zrobić z tego interes życia. Z roku na rok przybywa ludzi w Polsce i tak samo powinno przybywać mieszkań na wynajem lub sprzedaż. Rok 2016 to najlepszy moment na inwestycje i jeśli masz już upatrzone mieszkanie na kupno - zapraszamy do lektury poniższego poradnika.

Czas, którego będziesz potrzebował

Fakt, że planujesz inwestycję oznacza, że chcesz wykorzystać własne środki. Rzadko się zdarza, aby inwestor brał kredyt na zakup mieszkania, które planuje wynajmować. To po prostu nieopłacalne. Pisaliśmy o tym już kiedyś, że takie postępowanie da zysk, lecz niewspółmierny do wkładu i będzie się odrabiał przez lata.

Podczas inwestycji będziesz potrzebował sporo wolnego czasu. Część przeznaczysz na szukanie odpowiedniej nieruchomości, zaś resztę na remont, sprawy formalne, prawne i notarialne. Zakup mieszkania na wynajem celem prowadzenia życia rentiera oznacza dużo papierologii, dokumentacji oraz prowadzenia ksiąg. Musisz się do tego przygotować, ponieważ regulacje prawne dotyczące nieruchomości są inne, niż w pozostałych branżach.

Musisz ciągle doglądać swojego mieszkania

Gdy już zainwestujesz i kupisz swoje własne mieszkanie, nie możesz zapominać o jego doglądaniu. Ważnym będzie cykliczne monitorowanie stanu wnętrz i szczera rozmowa z najemcą. Powinieneś od czasu do czasu poświęcić trochę czasu i porozmawiać ze swoim najemcą. Poznasz go lepiej i będziesz miał wizję współpracy w przyszłości. 

 

Zobacz również